Webbiz Sp. z o.o.

Webbiz Sp. z o.o.

Funkcje i-webbiz

Poznaj wszystkie możliwości i-webbiz.
Dowiedz się, jak osiągnąć znaczący wzrost sprzedaży oraz istotną oszczędność czasu pracy.

Sprawdź cennik

Automatyzacja Sprzedaży

i-webbiz przejmuje od Ciebie analizę i obsługę kluczowych procesów w Twojej firmie. Od ustalania popytu, bieżących korekt polityki cenowej, przez analizę ofert od dostawców, porównanie ofert z konkurencją po automatyczną obsługę zamówień i zwrotów.

Automatyczny handel

Automatyczny handel

Nasze algorytmy dostosowują w czasie rzeczywistym ceny towarów z Twojej oferty, aby generowały jak największy zysk ze sprzedaży. Przy braku konkurencji, cena towaru zostanie automatycznie podniesiona, zaś w sytuacji braku popytu, nastąpi stopniowe obniżenie ceny do wysokości, na której rozpocznie się sprzedaż. Do ustalania poziomu cen system bierze pod uwagę około 100 parametrów, m.in. ceny konkurencji, ilość dni od ostatniej sprzedaży, narzut minimalny.

Automatyczny handel w i-webbiz nie wymaga tworzenia kart produktów. Po rozpoznaniu towaru, system połączy go z już istniejącymi kartami produktów na platformach.

Dostępność w pakietach:
Sprawdź cennik

Marża gwarantowana + marża dodatkowa

Marża gwarantowana i marża dodatkowa

Ustawiając własne narzuty minimalne dla produktów, po każdej transakcji masz zagwarantowaną marżę. A jeżeli nasze algorytmy dokonają sprzedaży po wyższej cenie, do marży podstawowej zostanie doliczona marża dodatkowa. Zarobisz podwójnie.

Dostępność w pakietach:
Sprawdź cennik

Porównanie z konkurencją

Porównanie z konkurencją

Analiza cen konkurencji w czasie rzeczywistym pozwala na automatyczną korektę cen wielu Twoich produktów nawet kilkaset razy w ciągu godziny, tak aby ich poziom był zawsze konkurencyjny dla danego kraju i rynku.

Dostępność w pakietach:
Sprawdź cennik

Korekta cen indeksów bez sprzedaży

Korekta cen bez sprzedaży

Dzięki ciągłemu monitorowaniu Twoich transakcji, i-webbiz automatycznie koryguje ceny produktów o niskiej lub zerowej rotacji. W wyniku analizy, cena stopniowo zostaje obniżona do poziomu, na którym zaczyna się rotacja. Poziom ten nigdy nie przekroczy ustalonej ceny minimalnej.

Dostępność w pakietach:
Sprawdź cennik

Zarządzanie grupami towarowymi

Zarządzanie grupami towarowymi

Zapomnij o ustalaniu jednostkowych cen i warunków dla każdego indeksu. W i-webbiz zdefiniujesz własne grupy towarowe np. limitowane, regularne albo zalegające, za pomocą takich filtrów jak: ostatnia sprzedaż, czas od ostatniego PZ, data produkcji (te informacje dla indeksów posiadamy w naszej bazie danych). Możesz zarządzać tymi grupami, określać im minimalne i standardowe narzuty oraz warunki zależne od przyjętej strategii sprzedażowej. Teraz łatwo i szybko zaczniesz kontrolować kilkanaście tysięcy indeksów!

Dostępność w pakietach:
Sprawdź cennik

Szybka wyprzedaż

Wybierając poszczególne indeksy lub określoną grupę towarową możesz skorzystać z funkcji “szybka wyprzedaż”. i-webbiz natychmiast rozpocznie agresywną strategię wyprzedażową, mającą na celu jak najszybsze upłynnienie wybranych towarów. Masz możliwość określenia minimalnych narzutów lub ilości.

Dostępność w pakietach:
Sprawdź cennik

Operacja na algorytmach

Algorytmy i-webbiz w czasie rzeczywistym ustawiają poziom cen, który uzależniony jest od wielu parametrów, m.in. ceny zakupu, rotacji wewnętrznej oraz rotacji w skali globalnej, w każdym państwie, w którym i-webbiz prowadzi sprzedaż Twoich towarów. Aby efektywnie sprzedawać na rynku globalnym, stawiamy na opracowane przez nas rozwiązania i przetestowane algorytmy, przetwarzające kilka tysięcy indeksów na minutę. Takiej ilości informacji nie jest w stanie przetworzyć żaden człowiek.

Dostępność w pakietach:
Sprawdź cennik

Brak dodatkowych kosztów za zwroty

Nie musisz obawiać się nieprzewidzianych kosztów za zwroty towarów. W i-webbiz zwroty nie są już więcej Twoim zmartwieniem. Zapewniamy całkowity brak dodatkowych kosztów za zwroty. Do kosztu sprzedaży zostanie doliczony X procent, który stanowić będzie „rezerwę na pokrycie zwrotów". Będzie traktowany jako koszt (będąc nadal Twoim zyskiem). Kwota, która się uzbiera pokryje koszty związane ze zwrotami.

Dostępność w pakietach:
Sprawdź cennik

Automatyczna obsługa zamówień

i-webbiz automatyzuje cały proces sprzedaży. Pobierze zamówienia ze wszystkich platform, wystawi fakturę dla zamawiającego, zmieni status wysyłki i poinformuje zamawiającego, wygeneruje zlecenia do kurierów. Jedyne, co trzeba zrobić ręcznie, to spakować paczkę dla Klienta.

Dostępność w pakietach:
Sprawdź cennik

Półautomatyczna obsługa zwrotów.

W panelu “Zwroty” obsłużysz cały proces zwrotów: zgłoszenia, powiązania zleceń kurierskich ze zwrotem w i-webbiz, monitoring statusu przesyłek. Po przyjęciu zwrotu na magazyn, system automatycznie wygeneruje fakturę korygującą dla zamawiającego i dokona zwrotu pieniędzy. Zebranie tych informacji w jednym miejscu ułatwi ewentualny controlling.

Dostępność w pakietach:
Sprawdź cennik

Analiza

Moduły analityczne faktur oraz ofert zawarte w i-webbiz to istotna oszczędność czasu, zasobów firmy oraz gwarancja braku błędów i opóźnień. Funkcja Fast Check w kilka sekund zweryfikuje opłacalność ofert od dostawców podczas negocjacji handlowych.

Analiza marki

Zaawansowane narzędzie analityczne, badające trendy popularności i rentowności poszczególnych marek z Twojej oferty. Z analizy dowiesz się, ile produktów danej marki posiadasz w swojej ofercie, jakie obroty generują, kraje, w których istnieje popyt na marki oraz jak kształtują się tam Twoje ceny sprzedaży. Dzięki tym unikalnym informacjom odkryjesz nisze na rynkach, poznasz popyt na dane marki w wielu krajach jednocześnie, zweryfikujesz swoje ceny zakupu i opłacalność ofert dostawców.

Dostępność w pakietach:
Sprawdź cennik

Analiza faktur

Narzędzie umożliwia szybką weryfikację zgodności faktur (np. od firm kurierskich). Amerykańskie badania pokazują, że średnio 1 na 100 pozycji na fakturach kurierskich jest błędna. Obsługując kilka tysięcy paczek w skali miesiąca, takie błędy są praktycznie nie do wychwycenia przez człowieka.

Dostępność w pakietach:
Sprawdź cennik

Analiza ofert dostawców

Dokonując importu ofert od dostawców do i-webbiz, otrzymasz pełną analizę cen i ilości, po jakich opłaca się kupić i sprzedać produkty z oferty. Teraz automatycznie zaplanujesz swoje obroty i wygrasz każde negocjacje handlowe.

Dostępność w pakietach:
Sprawdź cennik

Fast Check

i-webbiz stanie się Twoim biznesowym sprzymierzeńcem, niezbędnym podczas negocjacji handlowych lub targów. Dzięki funkcji “Fast check”, wystarczy wpisać kod EAN produktu, a system, w oparciu o informacje z innych platform sprzedażowych, sprawdzi aktualny popyt i cenę na ten artykuł w wielu krajach jednocześnie.

Dostępność w pakietach:
Sprawdź cennik

Co domówić

i-webbiz monitoruje na bieżąco indeksy z Twojego magazynu i rekomenduje zakupy towarów o niskim stanie magazynowym, wysokim poziomie rotacji i wysokiej marży.

Dostępność w pakietach:
Sprawdź cennik

Integracje

i-webbiz oferuje kilka typów integracji Twojego systemu magazynowego (ERP), niezbędnych do prowadzenia nowoczesnej, automatycznej sprzedaży na globalnych platformach sprzedażowych.

Integracja z ERP

Integracja Twojego systemu ERP lub magazynowego z i-webbiz to same zalety i unikalne funkcjonalności, które szybko przełożą się na Twój tradycyjny kanał sprzedaży. W jednym miejscu będziesz otrzymywał kompletne informacje o produktach, sprzedaży, stanach magazynowych czy zwrotach.

Wymiana stanów magazynowych

Automatyczne udostępnienie w czasie rzeczywistym Twoich stanów magazynowych dla setek milionów osób na całym świecie daje możliwość równoczesnej sprzedaży tych samych produktów na Amazon, własnym sklepie internetowym oraz sklepie stacjonarnym.

Dostępne w ramach intergracji FULL
Sprawdź cennik

Auto-eksport zamówień do ERP

Jeśli nie chcesz korzystać z panelu “zamówienia” w i-webbiz, ponieważ masz już wdrożony proces do obsługi zamówień internetowych we własnym systemie magazynowym, masz możliwość eksportu wszystkich zamówień z i-webbiz do Twojego systemu magazynowego. Spowoduje to automatyczne zmniejszenie stanu magazynowego i wyeliminuje problem z podwójną sprzedażą tego samego indeksu.

Dostępne w ramach intergracji FULL
Sprawdź cennik

Stop zalegającym towarom

Prawdziwe rozwiązanie Omnichannel kontroluje wszystkie kanały dystrybucji w Twojej firmie. Jeżeli zintegrowałeś system EPR (lub magazynowy) z i-webbiz, moduł “STOP zalegającym towarom” zeskanuje indeksy we wszystkich Twoich magazynach.

i-webbiz zacznie na bieżąco przeprowadzać analizę wskaźnikową, pozwalającą na ocenę rotacji towarów, wyłapanie towarów zalegających w Twoich kanałach i automatyczne obniżenie ich cen do poziomu, na którym rozpocznie się sprzedaż. Moduł wysyła także rekomendacje działań optymalizujących sprzedaż.

Dostępne w ramach intergracji FULL
Sprawdź cennik

Zysk maksymalny

i-webbiz skanuje wszystkie Twoje stany magazynowe i dopasowuje produkty do najbardziej opłacalnych w danym momencie kanałów sprzedażowych (i-webbiz lub Twoich tradycyjnych). Dzięki temu będziesz mógł prowadzić sprzedaż zawsze tam, gdzie zarobisz najwięcej.

Dostępne w ramach intergracji FULL
Sprawdź cennik


Integracja z Amazon

Połączenie wielu platform sprzedażowych w jednym systemie daje pełną kontrolę biznesu. Integracja dotyczy połączenia Big i Small Data. Zintegrowane są wszystkie zamówienia, zwroty i statusy płatności, pobierana jest pełna specyfikacja Twoich produktów z naszej bazy danych (m.in. zdjęcia, opisy w wielu językach, rozmiary, waga, wskaźniki cen). i-webbiz umożliwia płynne połączenie Twojego biznesu z globalnymi platformami e-commerce. Amazon daje potencjalny dostęp do 300 mln klientów.

Dostępność w pakietach:


Integracja z firmami kurierskimi

Dzięki pełnej integracji z największymi firmami kurierskimi, i-webbiz gwarantuje 100% automatyzację procesów logistycznych. Po otrzymaniu zamówienia, wystarczy spakować paczkę i kliknąć przycisk “Kurier”. Automatycznie zostaną wygenerowane wszystkie dokumenty: zlecenie dla kuriera oraz list przewozowy.

Dostępność w pakietach:

Technologia

Czy słyszałeś o Big Data, algorithmic trading, czy sieciach neuronowych? i-webbiz korzysta z tych najnowszych rozwiązań informatycznych, aby dokonywać tysięcy obliczeń i analiz na minutę. Efekty tych obliczeń otrzymasz w formie przyjaznych dashboardów, raportów i analiz.

Dedykowane dashboardy

Dzięki panelom kontrolnym dedykowanym każdej, istotnej roli w firmie, jednym rzutem oka sprawdzisz najważniejsze dane, oraz rekomendacje działań gwarantujących zwiększenie obrotów.

Dashboard zarządu - zbiorcza analiza aktualnej kondycji Twojego biznesu.

Dashboard kupca - zestawienie ofert, informacje o obrocie, średnim czasie sprzedaży oraz opcja “Fast check”.

Dashboard magazynu - aktualna ilość zamówień oraz statystyki jakości pracy magazynu.

Dashboard sprzedawcy - informacje o jakości i efektywności sprzedaży i obrotu w odniesieniu do wartość stanów magazynowych.

Dashboard księgowości - lista faktur z i-webbiz, statusy płatności oraz wyniki kontroli faktur od kurierów i Amazon.

Dostępność w pakietach:
Sprawdź cennik

Raporty

Szybki i przejrzysty dostęp do aktualnych danych dotyczących Twojego biznesu dzięki raportom generowanym w trybie rzeczywistym, m.in. raport sprzedaży w podziale na kanały dystrybucji, raport sprzedaży w podziale na kraje, raport zwrotów czy raport rotacji.

Dostępność w pakietach:
Sprawdź cennik

Prognoza sprzedażowa

Bardzo skuteczne narzędzie, które na podstawie rankingów sprzedażowych produktów w różnych krajach, popytu, popularności oraz wielu innych, istotnych danych oblicza prognozę sprzedażową na kolejne 30 dni. Ta funkcja została dodana także do “Analizy ofert” i ”Fast check”.

Dostępność w pakietach:
Sprawdź cennik

Obsługa

W i-webbiz zdajemy sobie sprawę, że prowadzenie sprzedaży na międzynarodowych rynkach wymaga perfekcyjnie działającej obsługi Klientów oraz ciągłego poszerzania wiedzy na temat rynku e-commerce. W tym celu naszym partnerom oferujemy dodatkowe usługi wsparcia.


Wsparcie w 5 językach

Nasi konsultanci, w oparciu o Twoje wytyczne, przejmą całkowicie komunikację e-mailową z Twoimi Klientami. Wsparcie obejmuje sześć języków: angielski, niemiecki, włoski, francuski i hiszpański.
Zdajemy sobie sprawę, iż zewnętrzne platformy sprzedażowe stawiają swoim partnerom bardzo wysokie wymagania odnośnie jakości i czasu obsługi Klientów. Dlatego naszym wspólnym interesem będzie wzorowa obsługa supportowa.

Dostępne dla pakietów:


Spersonalizowana współpraca

Oferta spersonalizowanej współpracy zawiera następujące usługi:

  1. Indywidualne konsultacje biznesowe
  2. Konsultant osobisty zamiast infolinii
  3. Rekomendacje działań mających na celu wzrost sprzedaży
  4. Spotkania z Partnerami
  5. Wspólny rozwój systemu


Dostępność w pakietach:

Zamów bezpłatną analizę

Wyślij nam listę Twoich stanów magazynowych a zrobimy dla Ciebie bezpłatną analizę potencjału sprzedażowego wszystkich towarów. Umów się z nami na bezpłatną prezentację systemu.

  1. Sprawdzisz ceny rynkowe każdego produktu z oferty w 6-9 państwach
  2. Dowiesz się czy jesteś tańszy czy droższy od konkurencji w każdym z państw
  3. Poznasz swoją konkurencję w każdym z państw
  4. Dostaniesz opisy i zdjęcia produktów z naszej bazy

Rozpocznij automatyczną sprzedaż wielokanałową
i maksymalizuj swój zysk

Zamów darmową analizę

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Pliki te nie przechowują żadnych danych osobowych. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Rozumiem